Gemeenteraad laat zich informeren

Op 20 april kwam een aanzienlijk deel van onze gemeenteraad naar Wijkcentrum Holtenbroek om zich te laten informeren over het veiligheidsgevoel van de wijkbewoners. Diverse vertegenwoordigers van gemeente, politie, instellingen en andere al dan niet professioneel betrokkenen deelden hun inzichten met de gekozen raadsleden. Onze redactie was er niet bij. Wij hebben de gepubliceerde verslagen gelezen in de lokale media en zijn achteraf eigenlijk best blij dat we ons niet hebben laten verleiden tot nog meer persaandacht voor datgene wat er in onze wijk speelt.

Dat zit zo: Als er in Holtenbroek iets gebeurt dat niet door de beugel kan, duikt de gehele pers in Zwolle en omstreken (tot in Hilversum en Den Haag) er boven op. Inmiddels is hierdoor sprake van een echt ‘imago-probleem’ ten aanzien van onze wijk. Dat erkent de gemeente Zwolle ook: er is zelfs een Hanzelabsessie georganiseerd in februari met een keur aan (meest externe) deskundigen, om dit probleem te tackelen in opdracht van de gemeente. Als dan de gemeenteraad unaniem besluit om een informatieve raadsvergadering in ons wijkcentrum te houden, met als doel zich nader te laten informeren door professionals en bewoners over deze ellende, kun je wel raden wat er dan gebeurt. Juist ja: de hele pers duikt er wéér bovenop. Er zijn, blijkens de persverslagen, op die avond zacht uitgedrukt ‘onhandige’ uitspraken gedaan door verschillende partijen. Uitspraken die gemakkelijk kunnen worden opgevat als een uitdaging aan het adres van de verschillende criminelen om er nog eens flink tegenaan te gaan. Maar als dat eventueel deze zomer zou gebeuren, zitten onze gekozen politici al weer hoog en droog op een locatie ‘waar dergelijke dingen natuurlijk nooit zouden kunnen gebeuren’.

Deel dit bericht

Bericht auteur: Fenny Gerrits

Geef een reactie